Ktorá voda je najlepšia a najzdravšia?

Autor: Lucia Tomišová | 2.6.2010 o 8:27 | (upravené 2.6.2010 o 11:05) Karma článku: 5,93 | Prečítané:  3208x

Približne tri mesiace sa snažím prostredníctvom blogov prinášať informácie o vodách, ktoré na Slovensku máme a pijeme. Aké sú ich vlastnosti, kvality, reálny vplyv na naše zdravie. Každý z nás si uvedomuje, že voda je pre život absolútne nevyhnutná, a že prístup ku kvalitnej pitnej vode dnes nie je samozrejmosťou. Každý má právo vedieť všetko o vode ktorú pije aj to, prečo je alebo nie je pre neho vhodná či zdravá. A každý má tiež právo na vlastný názor a ja osobne každý zmysluplný a konštruktívny názor vítam.

V tejto súvislosti oceňujem zahájenie blogovania hovorkyne Asociácie vodárenských spoločností Jany Štulajterovej, ktorá zároveň pracuje na marketingovom oddelení Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Ústrednou témou mojich, a podľa všetkého aj jej blogov, keďže to sama deklaruje, je a bude VODA. Voda vo svojich nespočetných podobách, voda z vodovodu, voda balená, voda z pohľadu vodárenských spoločností. KTORÁ JE LEPŠIA? KVALITNEJŠIA? ZDRAVŠIA? Jednoduché otázky, ktoré však ani zďaleka negenerujú jednoduché odpovede.

Každá konštruktívna diskusia, ktorá poskytne vyvážené informácie má význam. Kvalitná čistá voda, prospieva nášmu zdraviu, všetci ju pre svoj život potrebujeme a všetci takú vodu chceme piť. Jednostrannosť, ktorá tak kričala z nedávnej kampane Asociácie vodárenských spoločností, ešte aj za podpory Ministerstva zdravotníctva, aby ľudia a najmä deti pili zdravú vodu, ktorá tečie iba z vodovodu, sa dúfam už nezopakuje. Viackrát som tú kampaň vo svojich blogoch spomenula, takisto ako aj dôvody, prečo podľa mňa nebola v poriadku. Naša asociácia od začiatku vyzýva na dialóg. Hovorme spolu o vode, o všetkej čistej vode a učme ľudí vážiť si ju.

Diskutovať otvorene a pod dohľadom verejnosti o kvalitách vôd, robiť všetko preto aby bola v čo najvyššej kvalite dostupná v každej domácnosti je určite lepšie ako platiť si nákladnú reklamnú kampaň na podporu pitia vody z vodovodu. Ak sa budú ponúkať rôznorodé a komplexné informácie, každý z nás si sám môže zvážiť, akú vodu bude piť a do akej miery ovplyvňuje alebo neovplyvňuje jeho zdravie. A správne si vybrať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?